top of page
tez yardım platformu ücret
ücretler

Ücretler ve ödeme

Öyle anlaşılıyor ki, kim olduğumuz, ne yaptığımız ve bunu nasıl yaptığımız konusunda bilgi sahibi oldunuz. Birlikte çalışmayı düşünüyorsunuz ama önemli bir konu daha var: Ücretler nedir ve ödemeyi nasıl yapacaksınız? Biz de olsak sizin gibi düşünürdük... Ücrete göre, vereceğimiz paraya değip değmeyeceğine karar vermek isterdik. Ama ucuz ücret karşılığında bir ürün alıp sonradan zarar etmek de istemezdik. Hele böyle ciddi ve çoğu zaman geri dönülemez bir işte aşağıdaki resimdeki gibi hayaller ve gerçekler arasında uçurum olan bir sonuçla karşılaşmayı hiç istemezdik. 

Dolayısıyla, kaliteden taviz vermiyoruz ancak kaliteyi "halinizden anlayan", "en makul" ücretler ile sunuyoruz. Ücretlerimiz, benzer iş yapanlar ile (profesyonel ve kaliteli yapanları kastediyoruz) karşılaştırıldığında çok daha mütevazi. Hatta akademik dünyayı ve bunun için gereken birikimi bir kenara bırakalım. Herhangi bir ders için talep edilen özel ders ücreti ile karşılaştırıldığında da mütevazi ücretlere sahibiz. Hizmetlerimizi belli bir unvana sahip hocalarımız veriyor ancak talebiniz için harcanacak zamanı özel ders ücreti ile çarpmanız halinde uygun ücretlere sahip olduğumuzu görebilirsiniz. Bunun iki temel nedeni var: 1- Platformumuz, hocalarımızın sisteme doğrudan katılımı ile şeffaf biçimde çalışıyor. Yani hocalarımız tarafından 1 liraya yapılabilecek bir iş için sizden 3 lira istenmiyor. Diğer bir anlatımla aracılık yapılmıyor. Böylece sizler karlı çıkmış oluyorsunuz. 2- Bu işi öncelikle tecrübelerimizi paylaşmak ve sizlere faydalı olmak için yapıyoruz. Mütevazi bir maddi kazanç elde etmek ikinci sırada geliyor. Bu, gerçekten böyle.

Peki ücretler nedir?

Bize en başta sorulan soru çoğu zaman bu oluyor ve bunun cevabını net olarak hemen verebilmeyi inanın çok isterdik. Ancak verdiğimiz hizmet herhangi bir ürün satışından biraz farklı. Çünkü her çalışma farklı ve özel. Zaten akademik dünyada amaç da farklı bir çalışma ortaya koyarak bilime katkı sağlamak, yeni bir pencere açmak. Böyle olunca öncelikle konunuzu, amacınızı, yönteminizi vb. özellikleri öğrenmemiz gerekiyor. Çalışmanızı ve bizden istediklerinizi görmeden bir ücret söyleyebilmemiz maalesef mümkün değil. Çalışmanızın lisans, yüksek lisans, doktora vb. hangi seviyede olduğu, ele aldığı konu yani içeriği, yapılanlar ve yapılacaklar, sayfa sayısı ve bitmesini istediğiniz süre gibi özelliklere bakarak bir ücret belirliyoruz. Yani kısacası çalışmanızı ve isteklerinizi görmemiz gerekiyor.

 

Bundan dolayı da talep formunda mümkün olduğunca sizleri sıkmadan bunları öğrenmeye yönelik sorular yöneltiyoruz. Yeterli bilgiye sahip olduktan sonra da size ücret teklifimizi sunuyoruz. Yazım aşamasına geçene kadar olan işlerden ücret talep etmiyoruz. SPSS içeren çalışmalarda analizlerden de ücret almıyoruz. Teklifimiz, yaptığımız çalışmaların büyük bir çoğunluğunda yazılan sayfa başına ücret şeklinde oluyor. Bununla birlikte size, yazılmasını tahmin ettiğimiz sayfa sayısını da belirtiyoruz. Örneğin 20-25 sayfa bir yazım tahmin ediyoruz, sayfa başı ücret şudur, tahmini olarak şu miktar tutacaktır şeklinde belirtiyoruz (genellikle tahmin aralığımız tutar ancak artı-eksi 2 sayfa da olabilir). Böylece sürprizler ile karşılaşmıyorsunuz. Ayrıca sayfalar tez yazım kılavuzunuzun yazı puntosu, aralık vb. kurallarına göre belirleniyor. Böyle bir kılavuz yoksa Times New Roman 12 puntoyu varsayılan olarak kabul ediyoruz.

Neden Tez Yardım Platformu?
Neden Tez Yardım Platformu?

en makul ücretler

kaliteden taviz vermeden,

en makul ücretleri sunuyoruz

Neden Tez Yardım Platformu?

yazılan kadar ödeme

kaç sayfa yazılırsa o kadar ödeme yapıyorsunuz

Neden Tez Yardım Platformu?

ön ödeme yok

ön ödeme

almadan başlıyoruz

Neden Tez Yardım Platformu?

banka ödemesi

banka yolu ile güvenli ve ispatlı ödeme yapıyorsunuz

Neden Tez Yardım Platformu?

önce kontrol

biten sayfalardan örnekleri kontrol ettikten sonra ödeme yapıyorsunuz

Neden Tez Yardım Platformu?

referans oluyorsunuz

süreç sonunda bizi önereceğinizden eminiz

odeme

Ödemeyi nasıl yapacağım? 

Ödemeyi banka havalesi veya EFT yoluyla (IBAN) kabul ediyoruz. Tamamen yasal bir hizmet gerçekleştirdiğimiz için bu şekilde ödeme kabul etmemiz aynı zamanda sizi de garanti altına almış oluyor. Bilinmeyen bir mecraya para göndermiyorsunuz. Ödemenizi de her zaman ispat edebilirsiniz.

Banka havalesi yanında Papara ile ödeme de kabul ediyoruz. Papara nedir?

Ayrıca yurt dışından Western Union ile de ödeme kabul ediyoruz.

Cayma ve İade şartlarınız neler?

6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümlerini koşulsuz kabul ediyoruz. Dolayısıyla garanti altındasınız. Ancak  işe başlandıktan sonra işten vazgeçmeniz (cayma) durumunda, ön ödeme alındıysa, alınan ücreti iade etmeme hakkımız var. Çünkü yaptığımız iş, ortaya çıkardığımız ürün kişiye özel özellikte ve başka birinin kullanması mümkün değil. Dolayısıyla iade kapsamında değil. Bunun dayanağı ise, 27.11.2014 tarih ve 29188 tarihli Resmi Gazete’de ilan edilen Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15. Maddesinin b fıkrasında belirtilen “tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler” kapsamında, “tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin” olması. Ama biz yine de duruma bakıyoruz. İşe başlanmamışsa iade yapacağımızdan emin olabilirsiniz.

Ödemeyi ne zaman yapacağım?

Ödemenin tamamını çalışma bitiminde alıyoruz.

Nasıl mı? Süreç şu şekilde işliyor:

 

Size sunduğumuz ücrette anlaşmamız halinde (yeterli güveni almamız ile birlikte) çalışmanıza başlamadan önce herhangi bir ön ödeme almıyoruz. Evet, doğru okudunuz ön ödeme almadan başlıyoruz. Çünkü yaptığımız çalışmaların kalitesine güvenimiz tam.

 

Başlarken belirttiğimiz süre sonunda çalışmanız tamamlandığında, yine herhangi bir ödeme almadan bu defa çalışmanızın bitmiş halinden sizin belirleyebileceğiniz sayfa numaralarına göre ya da rastgele seçim yaparak sayfalar gönderiyoruz. Örneğin 1, 7, 15, 21, 27. sayfalar... Çalışmanın yapıldığından ve kalitesinden emin olmanızı istiyoruz.

 

Örnek sayfaları incelemenizin ardından da toplam ödemeyi talep ediyoruz ve ödemeniz ile birlikte çalışmanızın tamamını teslim ediyoruz.

bottom of page