top of page
Japon Kitapları

Biz kimiz? Ne yapıyoruz?

Bizimle iş yapmadan önce kim olduğumuzu ve ne yaptığımızı merak ettiğinizi biliyoruz. Bunda haksız da değilsiniz. Biz de olsak sizin gibi yapardık... Sizin için çok önemli olan çalışmanızı bize emanet edeceksiniz. Bu işte yetkin olup olmadığımızı, istenilenleri gerçekten yapıp yapamayacağımızı, bize güvenip güvenemeyeceğinizi merak etmeniz gayet normal bir durum. Hele internet gibi sanal bir ortamda yüz yüze gelmeden iletişim kurduğumuzu da göz önünde bulundurursak size fazlasıyla hak veriyoruz...

Yalnız, günümüzde internet, hayatımızın her alanına (yemek siparişi vermek, kullanılmış eşyanızı satmak, yol arkadaşı bulmak, otobüs bileti almak vb.) girdiği gibi tez, ödev, proje, çeviri ve özel ders gibi amaçlarla da sıklıkla kullanılmaya başlandı. Bugün, özellikle Avrupa'nın pek çok ülkesinde ve ABD'de bizim yaptığımız işin benzerlerini yapan onlarca internet sitesi mevcut. Örneğin, İngiltere'de yer alan ve sadece tez destek hizmeti veren benzer bir internet sitesinin bir yılda verdiği hizmet sayısı 10.000'den fazla. Türkiye'de de benzer internet sitelerinin bulunduğunu görmüşsünüzdür. Dolayısıyla bugün öğrenciler tez ve ödevleri ile ilgili bizim gibi internet sitelerinden yoğun bir biçimde faydalanıyorlar.

Ancak, Türkiye'deki benzer internet sitelerinin tamamına yakını maalesef sıfırdan tez yazdırma sitesi olarak hizmet veriyor. Yani öğrencinin hiçbir katkısının olmadığı, öğrenciye istediği tezin A'dan Z'ye hazırlanarak teslim edildiği bir çalışma sistemine sahipler. Bu hizmeti de yine büyük çoğunlukla yüksek lisans veya doktora öğrencileri, özel ders veren ancak yazma konusunda az çok kendisini geliştirmiş kadrolar ile gerçekleştiriyorlar. Yani bu işi yapanların tamamına yakını üniversitelerde görev yapan akademisyenler değil (isterseniz size hizmet teklif eden site veya kişiyi biraz zorlayın bunu fark edebilirsiniz). Bundan dolayı da genellikle mağdur kitleler oluşturuyorlar. Çünkü bu işi bilen danışman hoca ve jüri bunu mutlaka fark ediyor. Bunlardan gelen farklı soru ve talepler karşısında tez yazım hizmeti verenler tıkanıyorlar, taşıma su ile değirmen dönmüyor. Şikayet var vb. siteler üzerinde biraz araştırma yaparsanız mağduriyetin boyutlarını öğrenebilirsiniz. Amacımız farklı kişi veya siteleri karalamak değil ancak mevcut durumu az da olsa açıklamamız gerektiği için bunları ifade ediyoruz. Çünkü internet ortamı suistimallere de oldukça açık. Bizim işimizde de uzman olmayan bir kadronun bu işe atılmış olması ve profesyonel bir iş ortaya çıkarmayarak sizleri mağdur etmesi olasılıklar dahilinde. Dolayısıyla internet sitelerinde yer alan bilgileri iyi incelemeniz, sorduğunuz sorulara aldığınız cevapları iyi değerlendirmeniz, ücret ve garanti politikalarına çok dikkat etmeniz gerekiyor. Böylece daha dikkatli bir seçim yapabilirsiniz.

Tez Yardım Platformu referans
Tez Yardım Platformu referans
Tez Yardım Platformu referans
Tez Yardım Platformu referans

Peki biz kimiz?

Tez Yardım Platformu olarak biz, akademik hayatta en az 10 yıllık bir tecrübeye sahip ve en az Dr. Öğretim Üyesi (eski adıyla Yrd. Doç.) unvanına sahip olan akademisyenlerin bir araya gelerek oluşturduğu bir platformuz. Benzer pek çok siteden farklı olarak akademisyen olmayanların kurduğu bir site değiliz. Ekibimiz farklı alanlarda çalışan çok sayıda doktor öğretim üyesi, doçent ve profesörden oluşuyor. Temel amacımız sahip olduğumuz birikimi paylaşarak ve sizlere faydalı olarak bunun manevi hazzını yaşamak. Bizim işimizin sürekli bir parçası olan ancak sizin hayatınızda çok önemli bir yer tutacak olan her çalışmayı teslim ettiğimizde bundan çok mutlu oluyoruz.

 

Bizi ve yaptığımız işi daha yakından tanımak isterseniz Sıkça Sorulan Sorular sayfamızı da mutlaka incelemelisiniz. Sayfadaki soru gruplarında farklı sekmelere tıklayarak dikkatle incelemenizi öneririz.

 

Ayrıca birlikte çalışırken karşılıklı saygı ve etik kurallarına uyma, vazgeçilmez prensibimiz... En az Dr. Öğr. Üyesi ünvanlı hocalardan %100 profesyonel hizmeti, güvenlik sertifikalı siteyi (sitemiz https:// ile başlar), yazılı süreç ve banka ödemesi ile %100 güvenli ödemeyi, sıfır intihal ile kaliteli ve %100 özgün çalışmaları baştan garanti ediyor, aksi halde ücret iadesine söz veriyoruz.

Farkımız ne? Ne yapıyoruz? 

Biz sıfırdan tez yazım hizmeti vermiyoruz. Yani öğrencinin hiçbir katkısının olmadığı anahtar teslimi tezler hazırlamıyoruz. Bundan dolayı da tezlerin kuramsal çerçeve veya literatür olarak adlandırılan bölümlerini yazma işini danışmanlık eksenli belirli bir işleyişe bağlıyoruz. Bunu bir danışman hoca gibi sizlere önerilerde bulunarak yapıyoruz. Ayrıca, giriş bölümü olarak adlandırılan, en fazla 4-5 sayfa kadar yazılan ve tezinizin konusu ve amacı gibi bilgileri okuyucuya aktaran bölümün yazımında yol gösteriyoruz. Akademik bir birikim isteyen bu bölümün yazılmasında öğrencinin diğer bölümler üzerinde çalışmış olması nedeniyle sakınca görmüyoruz. Özetle bizim verdiğimiz hizmetler öğrencinin uzman olmasını bekleyemeyeceğimiz, rehberliğe ihtiyaç duyulan işleri kapsıyor. 

Hizmetler
güven

Bİze nasıl güveneceksİnİz?

1- Öncelikle şunu baştan ifade edelim: Çalışma bitmeden, yani size bir teslimde bulunmadan önce hiçbir ön ödeme almıyoruz. Evet, gerçekten hiçbir ön ödeme almıyoruz! Çünkü biz çalışmalarımıza güveniyoruz! Size büyük bir güvence sunuyoruz.

2- Önceki maddede çalışma yapacağımıza dair güvence sahibi oldunuz. Peki içerik ne olacak? Ya kalitesiz bir çalışma yaparsak! Bunun da çözümü var:
Ödeme almadan önce size çalışmanızın bitmiş halinden sizin belirleyebileceğiniz sayfa numaralarına göre ya da rastgele seçim yaparak sayfalar gönderiyoruz. Örneğin 1, 7, 15, 21, 27. sayfalar... Bunları incelediğinizde kalite ile ilgili güven de sağlanacaktır.

3- Çalışmaya başlamadan önce çalışmanın kapsamını karşılıklı olarak netleştiriyor ve kayıt altına alıyoruz. Bu aşamadaki
profesyonel yaklaşımımız size önemli bir fikir verecektir. Ayrıca bu aşamada her türlü sorunuzu bize sormanızı istiyoruz. Genel akademik sorularınızı ücretsiz olarak cevaplıyoruz. Böylece bizim uzmanlığımızı da test edebilirsiniz.

4-
2012 yılından bugüne hizmetlerimizi devam ettirmekteyiz. Sitemizin ne zamandan bu yana faaliyette olduğunu kısa bir araştırma ile kontrol edebilirsiniz. Kısa sürede açılıp kapanan bir site değiliz. Bu, önemli bir güven unsurudur. Ayrıca sosyal medya hesaplarımızı geriye dönük olarak kontrol edebilirsiniz. YouTube kanalımız 2016 yılından bugüne aktif durumda, önemli bir takipçi sayısına ve Türkiye'de benzeri zor bulunabilecek, zengin bir içeriğe sahip.  

Bunların dışında garanti ettiklerimiz vb. konuları sitemizin farklı bölümlerinde bulabilirsiniz.

Bize güvenmeniz için elimizden geleni yapıyoruz. Artık karar vermek size kalıyor...

Nasıl yardımda bulunuyoruz?

Bunlardan birisi anket, ölçüm vb. nicel veya nitel analizlere dayanan çalışmalarınızın ilgili bölümlerinin her aşamasında yardımcı olma. Anketinizin hazırlanması, online olarak uygulanması ve verilerin toplanması, SPSS vb. programlar ile analizlerinin yapılması, bunlara dayalı olarak yöntem, bulgular ve sonuç bölümlerinin yazılmasında danışmanlık gibi hizmetleri eksiksiz olarak veriyoruz. Çünkü bunlar, tez konusundan ayrı olarak istatistik, ölçme ve değerlendirme gibi konularda uzmanlık gerektiren işlerdir. Öğrencinin hazırladığı tezin yanında bunları eksiksiz olarak bilmesini beklemek yanlıştır. Ayrıca burada yanlış bir yöntem veya analizler kullanılarak sürecin devam ettirilmesi, bunun sonucunda da yanlış sonuçlara ulaşılarak bunların yazılması bir kaynak olarak kütüphane raflarında yer alacak tezler için geri dönüşü mümkün olmayan problemler ortaya çıkaracaktır. Bu nedenle, bunlarda yardım alınmasını tavsiye etmekteyiz. Zaten danışman hocalar da bu doğrultuda düşündükleri için öğrencilerini bize özellikle yönlendiriyorlar. Bu kapsamda ne yaptığımızı buraya tıklayarak ulaşacağınız sayfadan detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

Verdiğimiz diğer bir hizmet edit (son okuma) + teslim formatına dönüştürme hizmeti. Bu kapsamda hazırlamış olduğunuz tezi danışman hocanızın önerileri doğrultusunda ya da sizin isteklerinize göre düzeltiyor veya geliştiriyoruz. Ayrıca, tez yazım kılavuzuna göre teslim formatına getiriyoruz. 

 

Çoğunlukla verdiğimiz hizmetlerden bir diğeri yapılan turnitin taraması sonucunda istenenden fazla çıkan alıntı oranını azaltma. Böylece çalışmanızı teslime hazır hale getirerek size teslim ediyoruz. Bunun için biz tarama yapmıyoruz, sizden turnitin raporunu talep ediyoruz. Sonrasında istediğiniz oranlara düşürme konusunda danışmanlık yapıyoruz.

Bunun dışında çeviri, tezinizi makaleye dönüştürme ve sunum hazırlama gibi farklı hizmetler de veriyoruz.

 

Kısaca, lisans, yüksek lisans veya doktora düzeyindeki tez, ödev, proje vb. her türlü çalışmanızı yukarıda belirttiğimiz şartlara göre istediğiniz duruma getiriyoruz. Bizden isteğiniz çalışmanızın bir bölümü veya tamamı olabilir. Sadece İngilizce özet yazmamızı veya şekil olarak teslim formatına dönüştürmemizi isteyebilirsiniz. Verdiğimiz hizmetlerin tamamını görmek için talep formunu inceleyebilirsiniz. Ayrıca, ne yaptığımızı bir de burada okuyabilirsiniz. Farklı sorularınız varsa sıkça sorulan soruları inceledikten sonra bize yazabilirsiniz

Hizmet alacağım siteye nasıl karar verebilirim?
Benzer sitelere göz attığınızı biliyoruz... Hangi siteden hizmet alırsam, hem istediğim gibi kaliteli bir iş ortaya çıkar hem mağdur olmam diye düşündüğünüzün de farkındayız. O zaman, biz de dahil tüm siteleri bu sitede sunduklarımıza göre değerlendirin, bunların cevaplarını mutlaka alın. Hem kötü bir hizmet alarak streslerden stres beğenmeyin (travmaya bile varabilir, her hafta mağdur olanların maillerini alıyoruz) hem de boşuna masraf etmeyin. Aklın yolu bir değil mi?

 

bottom of page