top of page

Tez önerinizin hazırlanmasında profesyonel destek sunuyoruz. Akademik çalışmalarınıza yönelik özgün ve etkili tez önerileri yazarak, araştırma konunuzun en iyi şekilde sunulmasını sağlıyoruz. Araştırma probleminizin belirlenmesi, literatür taraması, hipotezlerin geliştirilmesi ve metodoloji oluşturulması süreçlerinde size yardımcı oluyoruz. Onay alma sürecinizi hızlandırıyor ve çalışmanızın kalitesini artırıyoruz.

Tez Önerisi Hazırlama

​​Bu talep ne anlama geliyor?
Bu talepte bulunmanız halinde yüksek lisans ve doktora tezlerine başlamadan önce, kayıtlı olunan Enstitü’ye verilen ve resmi olarak teze başlamanızı sağlayan tez önerisi hazırlanmaktadır. İsterseniz tez önerisinin ne olduğu ve neleri içermesi gerektiği ile ilgili detaylı bilgileri videomuzda izleyebilirsiniz.

Talebin detayları neler?

  • Bu öneride bulunabilmeniz için öncelikle tez konunuz belirlenmiş ve danışman hocanız tarafından kabul edilmiş olmalıdır. Bu nedenle talep formunda, "danışman hocanız, konunuzu kabul etti mi?" sorusuna cevabınız evet ise önerinizi hazırlayabiliriz. Cevabınızın hayır olması halinde maalesef yardımcı olamayız. Çünkü konu belirleme hizmeti veremiyoruz. Anlayışınız için teşekkür ediyor, bu aşamayı netleştirdikten sonra başvuru yapmanızı rica ediyoruz.

  • Tez önerisinde genel olarak yazılması planlanan tezin başlığı, amacı, araştırma soruları, hipotezleri, önemi, modeli ve yöntemi, evren ve örneklemi gibi bilgiler yer almaktadır. Ayrıca konu ile ilgili temel bilgiler (kavramsal/kuramsal çerçeve) ve daha önce yapılmış çalışmalar, araştırmada kullanılacak anket, ölçek vb. araçlar ve analizler hakkında da bilgilere yer verilmektedir. Bizden bunların tamamını ya da istediklerinizi talep edebilirsiniz.

  • Yalnız tez önerisinde istenen içerik ve sayfa sayısı üniversiteden üniversiteye farklılık göstermektedir. Bazı üniversiteler 1-2 sayfalık kısa bir form şeklinde başvuruyu yeterli görürken bazı üniversiteler 15-20 sayfalık oldukça kapsamlı bir öneri istemektedirler. Bu nedenle bu detayı bilmeliyiz.

Neleri teslim alacaksınız?

Süreç sonunda size teslim edeceklerimiz şunlar olacak:

  1. Tez öneriniz (Word dosyası)

  2. Öneriniz ile ilgili önemli kaynaklar

  3. Talep ettiyseniz uygulamaya hazır anketiniz ve/veya ölçekleriniz

 

Formda hangi seçeneği işaretlemeliyim?

Bu talep için talep formundaki  “Tez Önerisi Hazırlanması” talebini seçmeli ve çıkacak sorulara cevap olarak yukarıdaki detayları bize iletmelisiniz. 

VERDİĞİMİZ HİZMETLER ANA SAYFASINI İNCELEMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

​​

bottom of page