top of page

Tezinizde izin verilen sınırın üstünde benzerlik oranı çıkması halinde profesyonel benzerlik oranı azaltma hizmetimizle yanınızdayız. Tezinizdeki içerikleri dikkatlice gözden geçirip gerekli düzenlemeleri yaparak, özgün ve kaliteli bir çalışma sunmanıza yardımcı oluyoruz. Bu süreçte, hem içeriğinizi koruyup hem de benzerlik oranını en düşük seviyeye indirerek, tezinizin kabul edilme olasılığını artırıyoruz.

Benzerlik Oranı Azaltma (Turnitin)

​​Bu talep ne anlama geliyor?
Bu talepte bulunmanız halinde benzerlik oranı yüksek olan tez, makale veya diğer akademik çalışmalarınızı tekrar gözden geçiriyor ve belirtilen maksimum sınırın altına indiriyoruz. Örneğin, çalışmanızda Turnitin tarafından tespit edilen benzerlik oranı %22 ise ve izin verilen maksimum oran %15 ise, benzerlik oranını %15'e düşürmek için fazlalık oluşturan %7'lik kısmı yeniden yazıyoruz. Bu hizmet, akademik dürüstlüğü korumanızı ve çalışmalarınızın orijinal olmasını sağlıyor.

Talebin detayları neler?

  • Öncelikle şunun altını çizelim: Benzerlik oranı, çoğunlukla turnitin adlı intihal tespit yazılımı ile tespit edilmektedir. Bu oran yaygın olarak “intihal oranı” olarak isimlendirilmekte ve bu hizmete intihal azaltma adı da verilmektedir ancak bu isimlendirme yanlıştır. Çünkü intihal, kaynak göstermeden yazma anlamına gelmektedir ve %1 dahi suçtur ve kabul edilemez.

  • Burada tespit edilmiş olan, kaynak gösterilmesine rağmen kendi ifadeleriniz ile yazılmadığı için benzerliktir. Bu oranın belli bir sınırı geçmesi istenmez. Bu oranı ise her Enstitü kendisi belirler. Ancak genelde %20 olarak belirlenir. 

  • Bu hizmeti alabilmeniz için elinizde bir benzerlik (turnitin) raporu ve mevcut oran olmalıdır.  Çalışmaya başlamadan önce bunu sizden talep edeceğiz.

  • Ardından bize izin verilen maksimum oranı ya da istediğiniz hedef oranı söylemelisiniz.

  • Bunlara  göre, tezinizdeki benzerlik gösteren içerikleri dikkatlice gözden geçirip gerekli düzenlemeleri yaparak, özgün ve kaliteli bir çalışma sunmanıza yardımcı oluyoruz. Bunu yaparken, uyguladığımız profesyonel tekniklerle hem içeriğinizi koruyoruz hem de benzerlik oranını en düşük seviyeye indiriyoruz.

  • Çalışmaya başlayabilmemiz için çalışmanızın Word halini talep edeceğiz.

Neleri teslim alacaksınız?

Süreç sonunda size teslim edeceklerimiz şunlar olacak:

  1. Bize gönderdiğiniz çalışmanızın son hali (Word dosyası)

  2. Yapılan düzenlemeleri görmenizi sağlayacak olan Word Track Modu’nda (Değişikleri İzleme Modu) hazırlanmış rapor (pdf halinde)

 

Formda hangi seçeneği işaretlemeliyim?

Bu talep için talep formundaki “Benzerlik Oranı Azaltma (Turnitin)” talebini seçmeli ve çıkacak sorulara cevap olarak yukarıdaki detayları bize iletmelisiniz.

VERDİĞİMİZ HİZMETLER ANA SAYFASINI İNCELEMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

bottom of page