top of page

Tezinizin her bir ayrıntısını dikkatlice gözden geçirip, belirli bir derginin veya akademik yayın standardının gerekliliklerine tam uyum sağlayacak şekilde düzenlemeler yapıyoruz. Bu süreçte, özetten kaynakçaya kadar tüm unsurları akademik kurallara uygun hale getirerek, size daha az stresli bir yayın süreci sağlıyoruz.

Tezden Makale Hazırlama


Bu talep ne anlama geliyor?

Tezinizin akademik bir makaleye dönüştürülmesi hizmetimiz, tamamlanmış tezlerinizi, belirli bir dergiye veya akademik yayın standardına uygun şekilde yeniden düzenlemeyi kapsar. Bu hizmet sayesinde, tezinizden profesyonel ve yayınlanmaya hazır bir makale ortaya çıkarılır. Makaleniz, özet, abstract, giriş, yöntem, bulgular, tartışma, sonuç ve kaynaklar gibi standart bölümlerden oluşur.

Talebin detayları neler?

  • Tezinizden özet, abstract, giriş, yöntem, bulgular, tartışma, sonuç ve kaynaklar vb. bölümleri olan bir makale oluşturulur.

  • Makalenin ideal uzunluğu konuya göre değişmekle birlikte 4.000-6.000 kelime arasında olmaktadır.

  • Yayın yapacağınız dergiyi belirtmeniz halinde derginin formatı dikkate alınmaktadır. Belirtmemeniz halinde standart bir format teslimi yapılmaktadır.

  • Makalenin içeriğine herhangi bir bilimsel katkı (yeni bilgiler ve başlıklar ekleme vb.) yapmıyoruz, tamamen tezinize bağlı kalıyoruz.

  • Yazımı paraphrase (yani bir metnin genel anlamının bozulmadan farklı ifadelerle tekrar yazılması) işlemi ile yapmıyoruz. Kendi teziniz olduğu için buna gerek yoktur. Ancak paraphrase istemeniz halinde, makaleniz hazırlandıktan sonra bunun için ayrıca teklif sunabilir ve ikinci bir iş paketi olarak çalışabiliriz.

  • Dergiye gönderme sürecine dahil olmuyoruz. Bunun için ayrı bir iş paketi olarak yardımcı olabiliriz.

  • Kabul garantisi vermiyoruz. Bu, tamamen sizin çalışmanızın bilimsel içeriği ile ilgili bir durumdur. Bizim yaptığımız var olanı bir makale haline getirmektir.

  • Hizmete başlamak için çalışmanızın Word formatındaki halini bize göndermeniz gerekmektedir.

Neleri teslim alacaksınız?

Süreç sonunda size teslim edeceklerimiz şu olacak:

  1. Tezinizin makaleye dönüştürülmüş hali (Word dosyası)

 

Formda hangi seçeneği işaretlemeliyim?

Bu talep için talep formundaki “Tezimin Makaleye Dönüştürülmesi (Tezimi bitirdim bir makale olarak yayınlayacağım)” talebini seçmelisiniz.

VERDİĞİMİZ HİZMETLER ANA SAYFASINI İNCELEMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

bottom of page